Az ő ideje, hogy ragyogjon:

dec 30, 2021
admin

Az Aloha Stadion gyerekkorától kezdve a főiskolán át, Chevan Cordeiro futballemlékei között mindig kiemelkedő helyet foglal el.

A legkorábbiak közül néhány a stadion remegő lelátóin töltött éjszakákra nyúlik vissza a tömegek között, akik a Hawaii Egyetem 2007-es veretlen alapszakasz-győzelmét és a Sugar Bowlba jutását ünnepelték.

“A stadion tele volt, ugrált, őrület volt” – emlékezett Cordeiro. “Kisgyerek voltam, így nem tudtam olyan sokat, de apám mindig elvitt minket a meccsekre, és őrület volt.”

Még több maradandó pillanatot alkotott lent a Halawa gyepén a Pop Warner meccsektől kezdve a középiskolai karrierjének drámai utolsó dobásán át a Saint Louisban – egy touchdown-passz az állami bajnoki meccs utolsó percében – és a negyedik negyedbeli visszatéréseken át az első két szezonjában, mint UH quarterback.

Most már a Rainbow Warriors kezdőjátékosa, és az Aloha Stadion közvetlen jövője kétséges, Cordeiro a programban töltött harmadik évét a UH első szárazföldi bowl-meccsén fogja lezárni, mióta az a Colt Brennan vezette csapat 13 évvel ezelőtt magával ragadta Cordeirot, az állam nagy részével együtt.

“Rengeteg nagyszerű emlékem van” – mondta Cordeiro a riportereknek egy zoomolás során – “de most csak a játékra koncentrálok, és arra, amit irányíthatunk.”

A Rainbow Warriors (4-4) vasárnap tartotta a 2020-as év utolsó edzését a campuson, majd a csütörtöki áthelyezett New Mexico Bowl előtt Texasba indult. A UH a Houston (3-4) ellen lép pályára karácsony este a texasi Frisco-ban található Toyota Stadionban.

A Warriors következő hazai mérkőzésének helyszíne – a tervek szerint 2021. szeptember 4-én, a Portland State ellen – a múlt csütörtöki bejelentéssel, miszerint az Aloha Stadium határozatlan időre leállítja működését, és a UH válaszával, miszerint az iskola “saját magunk vállalja a felelősséget, hogy megfelelő helyszínt találjunk a Rainbow Warriors számára…, hogy 2021-től kezdve a hűséges szurkolóink előtt játszhassunk.”

Míg a fejlemény bizonytalanságot hozott a jövőbeli kilátásokba, a Warriors az edzések múlt szerdai újraindítása óta a közvetlenebb kihívásokra összpontosította figyelmét.”

“Ez egyszerűen nem a mi kezünkben van, a feladatra koncentrálunk” – mondta a UH junior linebacker Khoury Bethley. “Az edzők és az adminisztráció, ez az ő fókuszuk, nem a miénk. Mi csak azért vagyunk itt, hogy labdát játsszunk és gondoskodjunk az iskolai feladatainkról, és ők majd gondoskodnak róla, mi pedig készen állunk a Houston elleni mérkőzésre.”

A Warriors zsinórban harmadszor, összességében pedig 14. alkalommal lép pályára a csütörtöki, országosan közvetített Houston elleni mérkőzésen. Eltekintve a UH 1992-es győzelmétől az Illinois ellen a San Diegó-i Holiday Bowlban és a 2008-as Sugar Bowl vereségétől a Georgia ellen New Orleansban, a program másik 11 bowl-meccsét az Aloha Stadionban rendezték.

Bethley a tavaly karácsony este megrendezett Hawaii Bowl 38-34-es győzelmének utolsó percében egy interceptionnel pecsételte meg a BYU elleni győzelmet, a UH legutóbbi Aloha Stadionban játszott meccsét a szurkolók jelenlétében.

A csütörtöki mérkőzés az egyik legvadabb Hawaii Bowl visszavágója lesz, a Warriors 54-48-as győzelme háromszoros hosszabbításban, amely a végső sípszó után verekedéssel végződött.

A jelenlegi Warriors egy 32-es átlagot produkáló houstoni támadósorral készül.3 pontot és 423 yardot meccsenként, amelynek irányítója, Clayton Tune a dobásainak 61%-át végzi el, 13 touchdownt ér el, négyet Marquez Stevenson (20 elkapás 307 yard).

“Nagy lesz a felhajtás körülötte” – mondta Bethley. “Jó elkapóik vannak, nekünk jó DB-testületünk van, és idén nagyon jól teljesítettünk a passzok ellen, szóval nekimegyünk, és ez egy nagyon jó meccs lesz.”