Jeho čas zazářit:

Pro 30, 2021
admin

Začínaje dětstvím a konče vysokou školou, stadion Aloha zaujímá ve fotbalových vzpomínkách Chevana Cordeira významné místo.

Některé z nejstarších se datují do nocí strávených na otřásajících se tribunách stadionu mezi davy lidí, kteří se radovali z neporazitelnosti Havajské univerzity v základní části a účasti v Sugar Bowlu v roce 2007.

„Stadion byl plný, skákal, bylo to šílené,“ vzpomíná Cordeiro. „Byl jsem malý kluk, takže jsem toho tolik nepoznal, ale táta nás vždycky bral na zápasy a bylo to šílené.“

Na trávníku v Halavě vytvořil další trvalé okamžiky od zápasů Pop Warner přes dramatický závěrečný hod své středoškolské kariéry v Saint Louis – přihrávku na touchdown v poslední minutě zápasu o státní titul – a návraty ve čtvrté čtvrtině v prvních dvou sezonách jako quarterback UH.

Když je nyní Cordeiro zakotvený jako rozehrávač Rainbow Warriors a bezprostřední budoucnost stadionu Aloha je v nedohlednu, završí svůj třetí rok v programu v první pevninské misce UH od doby, kdy tým vedený Coltem Brennanem zaujal Cordeira spolu s velkou částí státu asi před 13 lety.

„Mám spoustu skvělých vzpomínek,“ řekl Cordeiro novinářům při přibližování, „ale právě teď se soustředím jen na hru, kterou máme, a soustředím se na to, co můžeme kontrolovat.“

Douhoví bojovníci (4-4) v neděli uspořádali poslední trénink na akademické půdě v roce 2020 a odletěli do Texasu před čtvrtečním přesunutým New Mexico Bowl. Na Štědrý den se UH utká s Houstonem (3-4) na Toyota Stadium ve Friscu v Texasu.

Místo příštího domácího zápasu Warriors – plánovaného na 4. září 2021 proti Portland State – se dostalo do pohybu po oznámení z minulého čtvrtka, že Aloha Stadium ukončí provoz na dobu neurčitou, a reakci UH, že škola „sama převezme odpovědnost za nalezení vhodného místa pro naše Rainbow Warriors… aby mohli hrát před našimi věrnými fanoušky od roku 2021.“

Ačkoli tento vývoj přinesl nejistotu do budoucích vyhlídek, Warriors od obnovení tréninku minulou středu udržovali pozornost na bezprostřednějších problémech.

„Je to prostě mimo naši kontrolu, soustředíme se na úkol, který máme před sebou,“ řekl juniorský linebacker UH Khoury Bethley. „Trenéři a administrativa, to je jejich zaměření, to není naše zaměření. Jsme tu jen proto, abychom hráli míč a starali se o naši školní práci tady, a oni se o to postarají, a my jsme prostě připraveni hrát s Houstonem.“

Válečníci se ve čtvrtečním utkání s Houstonem, které bude vysílat národní televize, představí potřetí v řadě a celkově počtrnácté v bowlu. Kromě vítězství UH nad Illinois v Holiday Bowlu v San Diegu v roce 1992 a prohry v Sugar Bowlu s Georgií v New Orleans v roce 2008 se ostatních 11 bowlů programu konalo na stadionu Aloha.

Bethley zpečetil výhru nad BYU interceptionem v poslední minutě vítězství 38:34 v Hawaii Bowl loni na Štědrý den, což byl poslední zápas UH na Aloha Stadium hraný za účasti fanoušků.

Čtvrteční zápas bude reprízou jednoho z nejdivočejších Hawaii Bowlů, vítězství Warriors 54:48 v trojnásobném prodloužení, které skončilo rvačkou po závěrečném hvizdu.

Současní Válečníci se chystají čelit útoku Houstonu, který má průměr 32 bodů.3 body a 423 yardů na zápas, přičemž quarterback Clayton Tune dokončuje 61 % hodů a má 13 touchdownů, z nichž čtyři připadají na Marqueze Stevensona (20 catches 307 yardů).

„Bude kolem toho velký humbuk, “ řekl Bethley. „Mají dobré receivery, my máme dobrý DB corps a letos jsme si vedli opravdu dobře proti přihrávce, takže se na to chystáme a bude to opravdu dobrý zápas.“