Kohler Generators csatlakozik a Roush Fenway Racinghez, Ryan Newman horgonyzó partner

ápr 15, 2021
admin

CONCORD, N.C., (2021. január 12.) – A Kohler Generators, a Kohler Co. égisze alatt működő, a teljes háztartási tartalék generátorok terén vezető szerepet betöltő Kohler Generators horgonyzó partnerként csatlakozott a Roush Fenway Racinghez, és február 14-én, a híres Daytona 500-on debütál a No. 6-os Ford versenyzővel, Ryan Newmannel. A Kohler Generators lesz Newman elsődleges partnere az Atlanta Motor Speedway (március 21.), a Darlington Raceway (május 9.), a Charlotte Motor Speedway (május 30.), a Road America (július 4.), a Bristol Motor Speedway (szeptember 18.), a Talladega Superspeedway (október 3.) és a Martinsville Speedway (október 4.) futamokon is. 31.).

“Alig várjuk, hogy idén visszatérjünk Daytonába (International Speedway), és nagyon izgalmas, hogy a Kohler Generators lesz az elsődleges partnerünk a szezon legnagyobb versenyén” – mondta Newman, aki másodpercekre volt attól, hogy megnyerje második Daytona 500-as futamát a tavalyi szezonban. “A Kohler a világ egyik legmegbízhatóbb márkája, és természetesen illik a Roush Fenwayhez és a 6-os számú csapathoz. Az elmúlt szezonban nagyon közel voltunk ahhoz, hogy megnyerjük ezt a versenyt, így remélhetőleg idén elmegyünk Daytonába, befejezzük a munkát, és a Kohler Generators Fordot a győzelmi sávba juttatjuk a motorsport kétségtelenül egyik legnagyszerűbb eseményén.”

Kohler 2021 6 Mustang Front
Courtesy: Roush Fenway Racing

Newman, a 2008-as Daytona 500 bajnoka 20. teljes szezonját kezdi meg a NASCAR Cup Series-ben, és harmadszor ül a Hall of Fame tulajdonos Jack Roush ikonikus 6-os számú versenyautójának volánja mögött. A 43 éves veterán másodpercekre volt attól, hogy megnyerje a 2020-as Nagy Amerikai Futamot, mielőtt a célban szörnyű balesetet szenvedett. Newman, aki a baleset után kórházba került, kevesebb mint 48 órával később kiengedték, és csodával határos módon visszatért a pályára, miután csak három versenyt hagyott ki.

TOVÁBB: Ryan Newman az évek során

A Roush Fenway két győzelemmel büszkélkedhet a Daytona 500-on, 2009-ben és 2012-ben vitte el az ünnepelt kockás zászlót, utóbbi a Roush történelmi 300. NASCAR-győzelmét jelentette. Összességében az RFR hétszer nyert a versenyzés világközpontjában a NASCAR első számú sorozatában, legutóbb a 2017-es nyári versenyen.

“Örömmel üdvözöljük a Kohler céget a Roush Fenway családban” – mondta Roush. “Mindkét pályánkon ugyanarra a magas teljesítményre törekszünk, és nem is tudnék jobb helyet elképzelni a partnerség beindítására, mint Daytonát.”

Az idei lesz Newman 20. Daytona 500-as indulása. Amellett, hogy 2002-ben, az első futamán a hetedik helyet szerezte meg, az Indiana állambeli South Bendben született versenyző összesen hatszor végzett az első 10-ben, beleértve a 2008-as győzelmet is. Összességében Newman a 2021-es kampányt 263 top 10-es, 115 top 5-ös, 18 győzelemmel és 51 pole pozícióval kezdi meg.