Hamlin megzavarja a Championship 4 partit, megnyeri a Busch Pole Awardot Miamiban

nov 23, 2021
admin

HOMESTEAD, Fla. – A Monster Energy NASCAR Cup Series Championship 4 négy versenyzője közül hárman az élmezőnyhöz közel kvalifikálták magukat a pénteki időmérő edzéseken a Homestead-Miami Speedway-en, de Denny Hamlin, akinek saját programja van, ellopta a pole-t a vasárnapi Ford EcoBoost 400-as futamra (15:00 ET, NBC, MRN és SiriusXM NASCAR Radio Channel 90).

Azzal a céllal, hogy 13 egymást követő évben meghosszabbítsa a szezononként legalább egy futamot megnyerő sorozatát, Hamlin 31,059 másodperc alatt (173,863 mph) száguldott körbe a 1,5 mérföldes pályán, hogy megszerezze az első rajtkockát a sorozat bajnokát eldöntő versenyen.

Hamlin 0,043 másodperccel előzte meg a Joe Gibbs Racing csapattársát és a Championship 4 versenyzőjét, Kyle Busch-t (173,622 mph) a pénzdíjas körben. Jövendőbeli JGR csapattársa és a sorozat regnáló bajnoka, Martin Truex Jr. 173,539 mph-val a harmadik helyre kvalifikálta magát.

HÍREK: Joey Logano az ötödik leggyorsabb volt a No. 22-es Team Penske Forddal 173,366 km/h-val. A címvédő Kevin Harvick a szűk kezű No. 4-es Stewart-Haas Racing Forddal a 12. helyre küzdötte fel magát a kvalifikáció utolsó körében.

Hamlinnek nem csak a szezongyőzelmei sorozata van veszélyben. Pénteken a Twitteren keresztül elárulta, hogy a vasárnapi futam után már nem Mike Wheeler lesz a csapatfőnöke. Helyettest még nem neveztek meg. Hamlin reméli, hogy megismételheti az öt évvel ezelőtti teljesítményét, amikor Homesteadben megnyerte a szezon egyetlen győzelmét.

“Nagy dolog számunkra, hogy ez a versenycsapat itt az élen áll” – mondta Hamlin, aki a negyedik pole-t szerezte meg a szezonban, a harmadikat Homesteadben (és a másodikat egymás után). “Mindenképpen szeretnénk jól zárni, és megpróbálni nyerni. 2013-ban ugyanebben a kényszerhelyzetben voltunk, amikor az utolsó futamig nem nyertünk futamot, és sikerült, szóval remélhetőleg most itt az ideje, hogy megtegyük.”

Busch elégedett volt a kvalifikációs teljesítményével, még akkor is, ha éppen csak lemaradt.

“Nem túl rossz, bárcsak egy kicsit több lett volna ott nyilván, hogy megkapjuk az első számú boxot” – mondta Busch. “Két egymást követő évben Denny képes volt kitalálni az utolsó futamot. Csak meglátjuk, mi lesz holnap.”

HÍREK:

HÍREK:

HÍREK: Fotók minden festésről

A kvalifikáció után voltak olyan találgatások, hogy Hamlin esetleg átengedi az áhított 1-es boxutcát Buschnak, de Hamlin nem tűnt lelkesnek a kilátástól. Sokkal inkább azon volt, hogy minden előnyt megtartson, ami segíthet neki megőrizni a sorozatát.

“Biztos, hogy nem akarom megszakítani ezt a sorozatot” – mondta Hamlin. “Remélem, hogy Kyle a második helyen végez.”