Hamlin naboural oslavu šampionátu 4, vyhrál Busch Pole Award v Miami

Lis 23, 2021
admin

HOMESTEAD, Fla. – Tři ze čtyř jezdců šampionátu Monster Energy NASCAR Cup Series Championship 4 se v pátečních časových zkouškách na okruhu Homestead-Miami Speedway kvalifikovali blízko první příčky, ale Denny Hamlin, který má vlastní program, ukradl pole position pro nedělní závod Ford EcoBoost 400 (15:00 SELČ, NBC, MRN a SiriusXM NASCAR Radio Channel 90).

Hamlin, který se snaží prodloužit svou sérii vítězství v alespoň jednom závodě za sezónu na 13 let v řadě, projel 1,5mílovou trať za 31,059 sekundy (173,863 mph) a zajistil si nejlepší startovní pozici v závodě, který rozhodne o šampionovi série.

Hamlin v peněžním kole o 0,043 sekundy předstihl kolegu z týmu Joe Gibbs Racing a účastníka šampionátu 4 Kylea Busche (173,622 mph). Budoucí kolega z týmu JGR a úřadující šampion seriálu Martin Truex Jr. se kvalifikoval jako třetí (173,539 mph).

RELEVANTNÍ: Joey Logano s vozem Ford týmu Penske č. 22 byl pátý nejrychlejší s rychlostí 173,366 mph. Další uchazeč o titul Kevin Harvick se v posledním kole kvalifikace probojoval s těsně jedoucím Fordem č. 4 Stewart-Haas Racing na 12. místo.

Hamlin má před sebou více než jen sérii vítězných sezón. V pátek prostřednictvím Twitteru prozradil, že Mike Wheeler už nebude po nedělním závodě šéfem jeho posádky. Žádný náhradník zatím nebyl jmenován. Hamlin doufá, že se mu podaří zopakovat svůj výkon z před pěti let, kdy v Homestead zvítězil a získal tak své jediné vítězství v sezóně.

„Je pro nás důležité, že se tady tento závodní tým dostane dopředu,“ řekl Hamlin, který získal čtvrtou pole position v sezóně, z toho třetí v Homestead (a druhou v řadě). „Určitě to chceme zakončit na vysoké úrovni a pokusit se vyhrát. V roce 2013 jsme byli ve stejné situaci, kdy jsme nevyhráli žádný závod až do posledního závodu, a podařilo se nám to, takže doufejme, že teď je náš čas to dokázat.“

Busch byl se svým kvalifikačním výkonem spokojen, i když na něj těsně nedosáhl.

„Nebylo to špatné, kéž bychom tam samozřejmě měli trochu víc, abychom získali box číslo jedna,“ řekl Busch. „Dva roky po sobě se Dennymu podařilo vymyslet tu poslední jízdu. Uvidíme, co se stane zítra.“

SOUVISEJÍCÍ: Po kvalifikaci se objevily spekulace, že by Hamlin mohl přenechat vytoužený box číslo 1 Buschovi, ale Hamlin se nezdál být touto vyhlídkou nadšený. Více ho zajímalo udržení každé výhody, která by mu mohla pomoci zachovat jeho sérii.