Reddit – futás – Teljesítettem az első 25 km-es távomat – Big Berlin 25k – részletek bent

okt 12, 2021
admin

Ma reggel teljesítettem a Big Berlin 25k-t, és nagyon jó idő volt. Ez volt az első 25k-m, és azt hiszem, ez a leghosszabb, amit valaha futottam. Idén már több más félmaratont is teljesítettem, de ez volt az első félmaraton feletti futásom. Az esemény részeként 10 km-t, félmaratont és 25 km-t, valamint valamilyen váltót rendeznek.

Az időjárás tökéletes volt – 53F és pont a megfelelő mennyiségű felhőzet. Körülbelül 45 perccel a verseny előtt érkeztem az Olimpiai Stadionba a helyi vonattal.

Nem beszélek németül, és vártam, mert azt hittem, hogy bejelentik a zsákok leadását. Mindenkinél ott voltak a táskák, így kíváncsi voltam, hogy valahol a rajtvonal közelében hagyjuk-e őket. Körülbelül 10 perccel a versenyidőpont előtt rájöttem, hogy az emberek, akik körül álltam, a váltó tagjai voltak, és hogy meg kell találnom a bag drop-ot. Körbe kellett futnom a stadion másik oldalára, hogy ledobjam a táskámat, és mire visszaértem, már az egyik utolsó folyosón voltam.

A 10 km, a félmaraton és a 25 km ugyanazt a pályát használta az első kb. négy mérföldön. Mivel a későbbi folyosókon voltam, az emberek, akikkel együtt indultam, körülbelül 12:00-as tempót futottak (én általában 9:30 körül szoktam futni). Ezek városi utcák voltak és sok ember, így nem igazán tudtam előzni. Körülbelül egy hónapja PR-oztam, és úgy döntöttem, hogy élvezem a futást, és nem aggódom az idő miatt.

A 10 km-es leválasztás után egy kicsit kinyílt, és növeltem a tempómat, de úgy döntöttem, hogy maradok a 10:30-nál, mert már lassabban futottam, és nem tudtam, hogy az utolsó néhány mérföldön hogyan fogok teljesíteni.

A pálya kiváló volt. Nagyon szép városrészeken futottunk keresztül, közvetlenül a Brandenburgi kapun keresztül, és azokon a területeken, ahol egykor a berlini fal állt.

Az utolsó három mérföld kicsit kemény volt, és 11:30-as tempóra lassultam. Egy ideig azon gondolkodtam, hogy futás/gyaloglás felosztást csinálok, de végül az egészet végigfutottam.

A célba érkezés volt a legjobb célba érkezés, aminek valaha részese voltam. Körbefutottunk a stadion hátsó részén és egy sötét alagúton keresztül, ahol villogó fények és dobosok játszottak. Az alagút végén kijöttél egyenesen az olimpiai pályára és futottál egy kört a pálya körül a célba. Az összes néző a stadion székeiben szurkol, és még minden futót a jumbo-tronra is felvesznek – szuper klassz volt látni magam ott fent, és nagyszerű módja a verseny befejezésének.

Más megjegyzések – Keto futó vagyok, ezért a verseny előtt 20 perccel kb. 1 1/2 kanál UCAN-t használtam. Nem ült olyan jól a gyomromnak, de határozottan működött. Tartok magamnál egy “vészhelyzeti gélt”, és kb. 1/2-et ettem belőle a 10. mérföldnél. Nem éreztem, hogy szükségem lenne rá, de ideges voltam, mivel ez az eddigi leghosszabb versenyem. Egy átlagos féltávnál mindig van nálam gél, de soha nem használom.

Ó, és a németeknél ingyen sör van a verseny végén, és nem csak egy, mint az USA-ban. Ha akarsz, tovább mehetsz a vonalig, hogy többet kapj, ha akarsz (bár én csak egyet ittam).