Notre Dame Men’s Lacrosse: Irish Win ACC Tournament Championship

okt 18, 2021
admin

A múlt hétvégén a Notre Dame Fighting Irish 2018-as férfi lacrosse csapatának jövője a legjobb esetben is homályos volt.

#16 Notre Dame 6-5-ös mérleggel állt (1-3 az ACC-ben) és az utolsó hat mérkőzéséből négyet elveszített. Szükségük volt egy nagy hétvégére a 2018-as ACC-tornán a virginiai Charlottesville-ben, hogy növeljék esélyeiket az NCAA-tornára.

És fiam, volt egy nagy hétvégéjük.

Pénteken az írek 14-11-re legyőzték az #1 Duke Blue Devils-t az elődöntőben, hogy bejussanak az ACC bajnoki mérkőzésre aznap vasárnap a #11 Virginia Cavaliers ellen. A címvédő mérkőzésen a Notre Dame 17-7-re legyőzte a Virginiát, és ezzel megnyerte a program történetének második ACC-konferencia-bajnoki címét. Az elsőt 2014-ben nyerték.

Duke

Ez volt a Notre Dame és a Duke (12-3) második találkozója ebben a szezonban. Az előző összecsapáson, még április 7-én a Blue Devils 8-2-re legyőzte az íreket South Bendben.

Ryder Garnsey két gólt szerzett a mérkőzés első öt percében, amivel a Notre Dame korán 2-0-ra vezetett. A Duke az első negyedből 6:21 perccel a vége előtt Justin Guterding góljával egy gólra csökkentette az előnyt.

A második negyedben Bryan Costabile show-ja következett. Costabile 2:14 játékidőn belül három góllal természetes kalaptrükköt jegyzett, így az írek 5-1-re vezettek, 9:18-mal a félidő vége előtt.

Costabile stílusosan fejezte be a kalaptrükköt.

A Duke újabb gólja után Mikey Wynne 15. gólját szerezte a szezonban, ezzel visszaállította a Notre Dame négygólos előnyét, 3:40-cel a második negyed vége előtt. A Duke a negyed utolsó percében még két gólt tudott szerezni, így a félidőben 6-4 volt az állás.

Alig 38 másodperccel a harmadik negyed után Brendan Gleason 13. szezonbeli góljával 7-4-re vezetett a Notre Dame. Innentől kezdve azonban a harmadik negyed hátralévő része a Duke-é volt. A következő 7:32 játékidő alatt a Blue Devils három gólt szerzett, és 5:42 perccel a harmadik játékrész vége előtt 7-7-re egyenlített. Az írek azonban még a negyed vége előtt visszavették a vezetést, amikor Gleason második góljával 8-7-re vezetett a Notre Dame, egy másodperccel a záró játékrész vége előtt.

Garnsey befejezte saját kalaptrükkjét, amikor harmadik góljával 9-7-es vezetést szerzett a Notre Dame-nak, 12:33 perccel a rendes játékidő vége előtt. A következő 3:11 alatt azonban a Duke újabb három gólos sorozatot produkált, ezúttal 9:22-kor szerezte meg a vezetést.

Azután azonban már csak a Notre Dame játszott.

Wynne 7:44-gyel a vége előtt egyenlített. Ezt követően Garnsey a negyedik és az ötödik gólját jegyezte a mérkőzésen, így az írek 12-10-re vezettek, 2:50 perccel a rendes játékidő vége előtt. Brian Willetts ezután emberelőnyből szerzett gólt, amivel a Notre Dame 13-10-re vezetett 1:52 perccel a mérkőzés vége előtt. Miután a Duke kettőre csökkentette hátrányát, Gleason 27 másodperccel a vége előtt a harmadik góljával eldöntötte a győzelmet.

Három ír játékos ért el kalapdobást a délután folyamán. Garnsey öt góllal és egy assziszttal fejezte be a mérkőzést. Gleason három gólt szerzett három assziszt mellett, míg Costabile három góllal és egy assziszttal zárt. A Notre Dame kapusa, Matt Schmidt 21 lövésből 10 védést jegyzett.

Virginia

A Duke elleni győzelemmel a Notre Dame bejutott az ACC bajnoki mérkőzésre a házigazda Virginia ellen, ahol az írek nagyszerűen léptek pályára.

A Virginia korai 1-0-s vezetése után a Notre Dame három góllal válaszolt (kettőt Costabile, egyet Willetts), és 3-1-re vezetett. A Virginia még az első negyed vége előtt vissza tudott vágni egyet, így 3-2 lett az állás.

A második negyedben Garnsey és Brendan Collins góljaival 5-2-re növelte a Notre Dame előnyét. Miután a Cavaliers emberelőnyből betalált, az írek szétrobbantották a meccset, és a következő hat gólt szerezték.

A hajrá akkor kezdődött, amikor Pierre Byrne 2:58 perccel az első félidő vége előtt megszerezte szezonbeli hetedik gólját. Kevesebb mint egy perccel később Wynne talált be emberelőnyből. 1:09-cel a félidő vége előtt Timmy Phillips megszerezte első gólját a szezonban, amivel az írek 8-3-as vezetéssel vonultak a félidőre.

Alig 18 másodperccel a második negyed után Wynne újabb emberhátrányos gólt szerzett, amivel hatra növelte a Notre Dame előnyét. Costabile és Garnsey góljaival 11-3 lett az állás a Notre Dame javára, amikor 9:39 volt hátra a harmadik negyedből.

A Virginia a következő négy gólból hármat fel tudott jegyezni, így 12-6 lett az állás, de ennél közelebb nem tudtak kerülni. Byrne második góljával 13-6-ra alakult az állás, 30 másodperccel a harmadik negyed vége előtt. Miután a Virginia a negyedik negyed elején betalált, Brendan Collins, Brian Willetts, Jordan Walter és Ryder Garnsey góljai felkiáltójelet tettek a Notre Dame impozáns, 10 gólos győzelmére.

A csapat az idő lejártával elkezdte egymást mobbingolni a pályán, hogy megünnepeljék a program történetének második ACC konferenciabajnokságát. Nagyszerű befejezése volt ez egy viharos hónapnak az írek számára.

Garnsey három gólt és két asszisztot jegyzett a bajnoki mérkőzésen. Costabile három gólt és egy asszisztot szerzett, míg Willetts maga is három góllal zárt. Ez volt a második egymást követő mérkőzés, amelyen a Notre Dame három játékosa is egy-egy kalap-trükkel zárt. Costabile kapta a torna legértékesebb játékosának járó díjat.

Byrne, Collins és Wynne is két-két gólt szerzett. Matt Schmidt kapus 15 lövésből 8 védést jegyzett.

Nézünk előre

A Notre Dame szombaton délután játssza utolsó rendes játékidénybeli mérkőzését, amikor 13 órakor az Army Black Knights csapatát fogadja az Arlotta Stadionban.