Kevin Harvick a michigani győzelemhez az üzemanyagkilométert használja ki

jan 7, 2022
admin

Kevin Harvick a verseny elején kilyukadt jobb első kereke után, ami a pálya pozíciójába került, a 200. kör 183. körében megelőzte Joey Loganót, és 1. lett.595 másodperces győzelmet aratott a vasárnapi Consumers Energy 400-as versenyen a Michigan International Speedway-en.

A 153. körben történt újraindítással kezdődő 48 körös zöld zászlós futam során Harvick a hetedik helyről az első helyre ugrott, és ezzel megszerezte a szezon második Monster Energy NASCAR Cup Series győzelmét, a harmadikat a kétmérföldes pályán és pályafutása 47. győzelmét.

RELÁTOK: Harvick-felszerelés

“Ez egy olyan nap volt, amikor egy kicsit nehéz volt, de sikerült legyőznünk” – mondta Harvick. “Egész hétvégén nagyon gyors autónk volt. Az autónk ma nagyon jól kezelhető volt, és a több sávban (részben a magas barázdákban alkalmazott tapadókeveréknek köszönhetően) mindhárom sávban elég jól tudtunk haladni, és át tudtunk jutni a forgalmon.

“Ők (a csapat) egy nagyon gyors versenyautót tettek a pályára, és mi ezt ki tudtuk használni, szóval ez mindig szórakoztató.”

Amikor Harvick a délután 22. körét vezetve áthaladt a célvonalon, Denny Hamlin a második helyen haladt, miután Logano a 197. körben kiállt a boxba egy kis üzemanyagért. Kyle Larson futott a harmadik helyen, őt követte Martin Truex Jr. és Daniel Suarez, aki újra bekerült a rájátszásba, amikor az előtte lévő két versenyző – Jimmie Johnson és Clint Bowyer – katasztrofális napot fogott ki az ír hegyekben.

Harmincegy körrel a verseny után Harvick a 4-es számú Stewart-Haas Racing Fordjával a boxutcába kormányozta a jobb első kerék defektjével. De mivel az első 60 körös szakasz az elejétől a végéig zöld volt, Harvick a szakasz végére fel tudott hajtani a hatodik helyre.

Martin Truex Jr. megnyerte az első szakaszt, miután a verseny előtti két ellenőrzés előtti meghibásodás miatt hátulról indult, de a No. 19-es Toyotája nem volt olyan erős a forgalomban a verseny végén, mint az elején. Kyle Busch nyerte a 2. szakaszt, de az ő autója, akárcsak Truexé, nem volt olyan hatékony a forgalomban, miután a szakasz végi boxkiállások összekuszálták a sorrendet.

Hasonlóképpen Hamlin autója volt a legjobb a hőségben, a forró, csúszós pályán, de Harvick autójának sebessége érvényesült, ahogy az aszfalt lehűlt.

“Nos, úgy tűnt, hogy általában nekünk volt a legjobban kezelhető autónk, amikor nagyon meleg és csúszós volt, de ahogy telt a nap, és a pálya lehűlt, azok a srácok, akik több sebességet építettek az autójukba, ez egyfajta hátrányt jelentett számukra” – mondta Hamlin. “Semmit sem tehettem, egyszerűen nem volt elég sebességem. A 4-es körülbelül fél másodperccel volt gyorsabb, mint mi a kvalifikáción, és amikor a végén szélesre tártuk, egyszerűen nem tudtuk legyőzni.”

Kyle Busch hatodik lett, Ryan Preece pedig hetedikként ért haza, első top 10-es helyezését elérve Daytonán és Talladegán kívül. A Hendrick Motorsports triója, William Byron, Chase Elliott és Alex Bowman egészítette ki a top 10-et.

A Hendrick csapattársa, Jimmie Johnson nem volt ilyen szerencsés. A 15. körben a No. 48-as Chevrolet-je a külső falnak csapódott, súlyosan megrongálva az autó jobb oldalát. Johnson a 34. helyen végzett, nyolc kör hátrányban.

Bowyer szerencsétlensége a 137. körben következett be, miután összeütközött Paul Menard 21-es számú Wood Brothers Racing Fordjával. Bowyer autója a 3-as kanyar falának csapódott, és az autó javítására tett erőfeszítések hiábavalónak bizonyultak. Bowyer a 37. helyen hagyta abba a versenyt.

FIGYELEM: Johnson két helyet esett vissza a 18. helyre a sorozat tabelláján, 12 ponttal lemaradva Bowyer és a 12. helyen végző Ryan Newman mögött, aki holtversenyben az utolsó Playoff-jogosult pozíciót foglalja el. Suarez megelőzte Johnsont, és a 17. helyre lépett előre a tabellán, és négy ponttal van lemaradva Newman és Bowyer mögött, három futammal az Indianapolis Motor Speedwayen a kizárás előtt.

A sorozat következő futama szombat este (19:30 ET, NBCSN, PRN, SiriusXM) lesz a Bristol Motor Speedwayen.

Megh: Munkatársak beszámolói