13 éves fiú 1:16:11 órás félmaratoni világrekordot futott Dél-Dakotában

szept 12, 2021
admin

Egy 13 éves fiú a minnandale-i Annandale-ből a hétvégén a dél-dakotai Brookings félmaratonon egyéni korosztályos világrekordot állított fel. Salvador Wirth 1:16:11 alatt állította meg az órát, ami a leggyorsabb félmaraton, amit valaha futott valaki az ő korában, és a második leggyorsabb idő a nap folyamán. Nem sokkal maradt le a győzelemről, mindössze 28 másodperccel az első helyezett 1:15:43-as csúcsidejétől. Wirth kilométerenként 3:37-es átlagtempót futott a 21,1 kilométeres verseny során, amely az első hivatalos félmaratonja volt.

Az Annandale 8. osztályos tanulója, Sal Wirth megdöntötte a korának megfelelő félmaratoni világrekordot az SD Brookingsban rendezett versenyen! Sal lőideje 1:16:12 volt (a korábbi rekord 1:18:53 volt). #Way2Go @milesplit pic.twitter.com/azKYExw7KL

– Annandale Cardinals (@AnnandaleCards) September 12, 2020

Eye on the prize

Wirth nem véletlenül állította fel a rekordot – a verseny előtt tudta, hogy milyen időt kell megdöntenie, ahogy édesapja a verseny előtt a Brookings Register című lapnak elmondta. Az Association of Road Racing Statisticians adatbázisa szerint a 13 éves fiú korábbi félmaratoni rekordja 1:18:53 volt, amelyet egy ausztrál futó állított fel 2013-ban.

RELATE: 13 éves fiú fut 100 mérföldet a Karantén háztáji ultrában

Nyáron korábban Wirth 1:18:00-t futott egy virtuális félmaratonon, de mivel azt nem egy törvényes versenyen, meghatározott pályán futotta, az természetesen nem volt ratifikálható rekordként. Még így is magabiztosságot adott Wirthnek, hogy meg tudja dönteni a meglévő rekordot, ami sikerült is neki, jóval több mint két perccel megdöntve a korábbi világcsúcsot.

Sal Wirth 1. helyen végzett a Mora cross country invite-en! pic.twitter.com/z2i9h33NsC

– Annandale Cardinals (@AnnandaleCards) October 9, 2019

Előszőr

A Register beszámolója szerint a hétvégi félmaraton volt Wirth első országúti versenye. Szombat előtt csak terepfutóversenyeket futott. Jelenleg a nyolcosztályos terepfutó szezon közepén jár, az év első két találkozóján már győzelmeket aratott. Csütörtökön kihagyott egy versenyt, hogy kipihenje magát a félmaratonra, de édesapja szerint jövő héten újra rajthoz áll iskolai csapatával, valószínűleg a mezőny egyetlen világcsúcstartóként.

KAPCSOLÓDÓAN: 10 éves fiú 10 mérföldes egyéni korosztályos világrekordot állított fel