Reddit – běh – Dokončil jsem svých prvních 25 km – Big Berlin 25k – podrobnosti uvnitř

Říj 12, 2021
admin

Dnes ráno jsem dokončil Big Berlin 25k a byl to opravdu dobrý čas. Byla to moje první pětadvacítka a myslím, že je to nejdelší, jakou jsem kdy běžel. Letos jsem absolvoval několik dalších půlmaratonů, ale tohle byl můj první závod nad půlku. V rámci akce se běží 10 km, půlmaraton a 25 km a nějaká štafeta.

Počasí bylo perfektní – 53 F a tak akorát zataženo. Na olympijský stadion jsem dorazil asi 45 minut před závodem místním vlakem.

Nemluvím německy a čekal jsem v domnění, že ohlásí výdej tašek. Všichni měli tašky, tak jsem si říkal, jestli je nenecháme někde u startu. Asi 10 minut před začátkem závodu jsem si uvědomil, že lidé, kolem kterých jsem stál, jsou součástí štafety a že musím najít bag drop. Musel jsem běžet na druhou stranu stadionu, abych tašku odevzdal, a než jsem se vrátil, byl jsem v jednom z posledních ohrádek.

Desítka, půlmaraton a pětadvacítka používaly asi první čtyři kilometry stejnou trať. Protože jsem byl v pozdějších koridorech, lidé, se kterými jsem začínal, běželi tempem kolem 12:00 (já obvykle běhám kolem 9:30). Byly to městské ulice a spousta lidí, takže jsem nemohl moc předbíhat. Asi před měsícem jsem si udělal PR, tak jsem se rozhodl si běh užít a neřešit čas.

Po rozdělení na 10 km se to trochu otevřelo a já zvýšil tempo, ale rozhodl jsem se držet 10:30, protože už jsem běžel pomaleji a nevěděl jsem, jak se mi bude dařit na posledních kilometrech.

Trasa byla výborná. Běželi jsme opravdu pěknými částmi města, přímo Braniborskou bránou a v místech, kde kdysi stála Berlínská zeď.

Poslední tři míle byly trochu náročné a já jsem zpomalil na tempo 11:30.

Poslední tři míle byly trochu náročné a já jsem zpomalil na tempo 11:40. Chvíli jsem přemýšlel o tom, že udělám split běh/chůze, ale nakonec jsem to celé uběhl.

Cíl byl nejlepší cíl, jakého jsem se kdy zúčastnil. Běželi jsme kolem zadní části stadionu a temným tunelem, kde blikala světla a hráli bubeníci. Na konci tunelu jste vyšli přímo na olympijské hřiště a běželi jedno kolo kolem dráhy do cíle. Všichni diváci na sedadlech stadionu fandí, a dokonce se každý běžec dostane na jumbo-tron – bylo super vidět se tam a skvělý způsob, jak závod zakončit.

Další poznámky – jsem keto běžec, takže jsem asi 20 minut před závodem použil 1 1/2 odměrky UCANu. Nesedlo mi to tak dobře na žaludek, ale rozhodně to fungovalo. Mám s sebou „nouzový gel“ a na 10. kilometru jsem si ho dal asi 1/2 dávky. Neměla jsem pocit, že bych ho potřebovala, ale byla jsem nervózní, protože je to můj dosud nejdelší závod. Na běžném půlmaratonu s sebou gel nosím, ale nikdy ho nepoužívám.

Aha, a Němci mají na konci závodu pivo zdarma, a to ne jen jedno jako v USA. Pokud chceš, můžeš si jít nahoru pro další (i když já si dal jen jedno).