Lot 267 – 1972 Mercedes-Benz 250C

Srp 12, 2021
admin

Koupé W114 bylo předzvěstí zcela nové řady vozů Mercedes-Benz. Na rozdíl od všech ostatních nabízených vozů nepřebíral tento vůz žádné předchozí prvky ze standardní 180 z 50. let. Byl představen nový designér Paul Bracq, který napsal čistý a nekomplikovaný automobil. Linie střechy se snížila a sedadla byla snížena, aby se zachoval prostor nad hlavou. Sloupky byly odstraněny a všechna čtyři okna se stáhla úplně dolů. Motor měl objem 2,5 litru a vstřikování Bosch Jetronic, dosahoval výkonu 148 k a poháněl tento model až na velmi slušných 115 km/h.

Tento 250C byl poprvé registrován ve státě Kalifornie v roce 1972 a podle historických záznamů došlo v roce 2012 ke změně majitele z pana Hieduka ze severního Hollywoodu na pana Carharta z předměstí Los Angeles. Historická složka doprovázející tento vůz je doplněna záznamy o servisu a údržbě z července 2011 ze Severního Hollywoodu. Většina faktur se týká rychle se kazících věcí, jako jsou filtry, olej, destičky a kotouče, a samozřejmě vybraných prací souvisejících s laděním karburátorů a řady dalších opravných prací při výměně opotřebovaných těsnění, těsnicích kroužků, pouzder, kabelů, ložisek a řady součástí zavěšení. Celková částka faktur sahajících až do roku 2011 dokládá více než 6 500 dolarů za dobu jeho pobytu v USA. Poslední práce provedené v loňském roce zahrnují nový alternátor a řemen spolu s montáží nové náhradní palivové nádrže. Vzhledem k tomu, že se jedná o model odvozený z USA, má tento exemplář řadový šestiválec o větším objemu 2,7 litru, který je častěji spojován s modelem 280C, nicméně je vybaven karburátory namísto systému Bosch D-Jetronic evropské specifikace.

Prezentován v tovární krémové barvě s hnědým proužkováním, doplněné neoznačenými hnědými velurovými sedadly bez opěrek hlavy a bez sloupkového řazení. Jedná se o nádherný 250C, který je mimořádně originální a nerestaurovaný, je vidět, že se o něj majitelé po mechanické stránce opravdu starali. Při bližším ohledání se jedná o velmi originální kupé se spoustou charakteru a ideální vůz pro každého nadšence nebo sběratele vozů Mercedes-Benz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.