Kevin Harvick natáhl spotřebu paliva a vyhrál v Michiganu

Led 7, 2022
admin

Kevin Harvick se zotavil z defektu pravé přední pneumatiky, který ho na začátku závodu stál pozici na trati, a v 183. kole z 200 předjel Joeyho Logana a dojel si pro 1. místo.

V závěrečném závodě na 48 kol pod zelenou vlajkou, který začal restartem ve 153. kole, se Harvick dostal ze sedmého místa na první a zaznamenal své druhé vítězství v sezóně v seriálu Monster Energy NASCAR Cup, třetí na dvoumílové trati a 47. v kariéře.

SOUVISEJÍCÍ:

„Byl to den plný nepřízně osudu, který jsme dokázali překonat,“ řekl Harvick. „Celý víkend jsme měli opravdu rychlé auto. Naše auto se dnes chovalo opravdu dobře a díky více jízdním pruhům (částečně díky aplikaci trakční směsi ve vysokých drážkách) jsme byli schopni docela dobře jezdit ve všech třech pruzích a prodírat se provozem.

„Postavili (tým) na trať opravdu rychlé závodní auto a my jsme toho dokázali využít, takže to je vždycky zábava.“

Když Harvick projel cílem a vedl své 22. kolo odpoledne, Denny Hamlin jel druhý poté, co Logano zajel do boxů na doplnění paliva v 197. kole. Třetí jel Kyle Larson, následovaný Martinem Truexem Jr. a Danielem Suarezem, který se vrátil do hry o play-off, když dva jezdci na bublině před ním – Jimmie Johnson a Clint Bowyer – prožili v Irských kopcích katastrofální dny.

Třicet jedna kol před koncem závodu Harvick zajel se svým Fordem Stewart-Haas Racing č. 4 na pit road s prasklou pravou přední pneumatikou. První šedesátikolová etapa však probíhala od startu do cíle na zelenou a Harvick se dokázal do konce etapy dostat na šesté místo.

Martin Truex Jr. vyhrál 1. etapu poté, co startoval zezadu kvůli dvěma poruchám předzávodní kontroly, ale jeho Toyota č. 19 nebyla v závěru závodu v provozu tak silná jako na začátku. Kyle Busch vyhrál 2. etapu, ale jeho vůz, stejně jako Truexův, nebyl tak efektivní v provozu poté, co zastávky v boxech na konci etapy zamíchaly pořadím.

Stejně tak Hamlinův vůz byl nejlepší v horku na rozpálené, kluzké trati, ale rychlost Harvickova vozu převládla, když se asfalt ochladil.

„No, zdálo se, že jsme měli obecně nejlépe ovladatelné auto, když bylo opravdu horké a kluzké, ale jak den pokračoval a trať se ochlazovala, kluci, kteří do svého auta zabudovali větší rychlost, to pro ně bylo tak trochu handicapem,“ řekl Hamlin. „Nemohl jsem s tím nic dělat, prostě jsem neměl dostatečnou rychlost. Čtyřka byla asi o půl sekundy rychlejší než my v kvalifikaci, a když jsme to tam na konci drželi otevřené, prostě jsme to nedokázali překonat.“

Kyle Busch dojel šestý a Ryan Preece sedmý, což je jeho první umístění v top 10 mimo Daytonu nebo Talladegu. Trojice Hendrick Motorsports ve složení William Byron, Chase Elliott a Alex Bowman uzavřela první desítku.

Týmový kolega Hendrick Jimmie Johnson neměl takové štěstí. V 15. kole jeho Chevrolet č. 48 narazil do vnější zdi a vážně poškodil pravou stranu vozu. Johnson skončil na 34. místě se ztrátou osmi kol.

Bowyerova smůla přišla ve 137. kole po kontaktu s Fordem č. 21 Wood Brothers Racing Paula Menarda. Bowyerův vůz narazil do zdi třetí zatáčky a snaha o opravu vozu byla marná. Bowyer odstoupil ze závodu na 37. místě.

PODÍVEJTE SE:

Johnson klesl v průběžném pořadí seriálu o dvě místa na 18. pozici, 12 bodů za Bowyerem a dvanáctým Ryanem Newmanem, kteří se dělí o poslední místo, jež umožňuje účast v play-off. Suarez se v pořadí posunul před Johnsona na 17. místo a na Newmana a Bowyera ztrácí čtyři body, přičemž do konce play-off zbývají tři závody na Indianapolis Motor Speedway.

Příští závod seriálu je na programu v sobotu večer (19:30 SELČ, NBCSN, PRN, SiriusXM) na okruhu Bristol Motor Speedway.

Přispěvatel: Zprávy štábu