Notre Dame Men’s Lacrosse: Irish Win ACC Tournament Championship

paź 18, 2021
admin

Going into last week, the future of the 2018 Notre Dame Fighting Irish men’s lacrosse team was murky at best.

#16 Notre Dame miał 6-5 rekord (1-3 w ACC) i przegrał cztery z ich ostatnich sześciu meczów. Potrzebowali wielkiego weekendu w 2018 ACC Tournament w Charlottesville w stanie Wirginia, aby zwiększyć swoje szanse na zrobienie turnieju NCAA.

I chłopiec mieli wielki weekend.

W piątek Irlandczycy upset #1 Duke Blue Devils 14-11 w półfinałach, aby przebić swój bilet do ACC Championship Game w tę niedzielę przeciwko #11 Virginia Cavaliers. W meczu o tytuł, Notre Dame zdominował Virginię 17-7, aby wygrać swoje drugie mistrzostwo konferencji ACC w historii programu. Ich pierwszy przyszedł w 2014 roku.

Duke

To było drugie spotkanie między Notre Dame i Duke (12-3) w tym sezonie. W poprzednim meczu z 7 kwietnia, Blue Devils pokonał Irlandczyków 8-2 w South Bend.

Ryder Garnsey zdobył dwie bramki w ciągu pierwszych pięciu minut gry, aby dać Notre Dame wczesne 2-0 prowadzenie. Duke zmniejszył przewagę do jednego gola z Justin Guterding z 6:21 w pierwszym kwartale.

Drugi kwartał zawierał Bryan Costabile show. W ciągu 2:14 czasu gry, Costabile zanotował naturalny hat trick z trzema bramkami, aby dać Irlandczykom prowadzenie 5-1 na 9:18 przed końcem połowy.

Costabile zakończył hat trick w dobrym stylu.

Po kolejnej bramce Duke, Mikey Wynne zdobył swoją 15 bramkę w sezonie, aby przywrócić Notre Dame przewagę czterech bramek na 3:40 przed końcem drugiej kwarty. Duke był w stanie zdobyć dwa gole w ciągu ostatniej minuty kwarty, aby wynik 6-4 na półmetku.

Just 38 sekund w trzeciej kwarcie, Brendan Gleason’s 13 bramkę w sezonie dał Notre Dame 7-4 prowadzenie. Od tego momentu jednak, reszta trzeciej kwarty należała do Duke. W ciągu następnych 7:32 czasu gry Blue Devils zdobyli trzy bramki i doprowadzili do remisu 7-7 na 5:42 przed końcem. Irlandczycy byli w stanie odzyskać prowadzenie przed końcem kwarty, jednak, kiedy Gleason zdobył swoją drugą bramkę w grze, aby dać Notre Dame 8-7 prowadzenie z jedną sekundę przed ostatnim frame.

Garnsey uzupełnił swój własny hat trick, kiedy zdobył swoją trzecią bramkę w grze, aby dać Notre Dame 9-7 prowadzenie z 12:33 pozostały w regulacji. W ciągu następnych 3:11 Duke zdobyło kolejne trzy bramki, tym razem obejmując prowadzenie na 9:22 przed końcem regulaminowego czasu gry.

Potem jednak wszystko należało do Notre Dame.

Wynne zdobył bramkę na 7:44 przed końcem meczu, doprowadzając do remisu. Następnie Garnsey zdobył swoją czwartą i piątą bramkę w meczu, co dało Irlandczykom prowadzenie 12-10 na 2:50 przed końcem meczu. Brian Willetts zdobył bramkę w przewadze liczebnej, co dało Notre Dame prowadzenie 13-10 na 1:52 przed końcem meczu. Po tym jak Duke zmniejszyło swój deficyt do dwóch, Gleason zakończył spotkanie 27 sekund przed końcem, zdobywając trzeciego gola w meczu. Garnsey zakończył mecz z pięcioma bramkami i jedną asystą. Gleason strzelił trzy gole i zanotował trzy asysty, a Costabile miał trzy gole i jedną asystę. Bramkarz Notre Dame Matt Schmidt zdobył 10 bramek przy 21 strzałach.

Virginia

Zwycięstwo nad Duke dało Notre Dame awans do meczu o mistrzostwo ACC przeciwko gospodarzom – Virginii, gdzie Irlandczycy zrobili niezłe wejście.

Po tym jak Virginia objęła prowadzenie 1-0, Notre Dame odpowiedziało trzema bramkami (dwie od Costabile’a, jedna od Willettsa), by objąć prowadzenie 3-1. Virginia była w stanie odzyskać jeden tuż przed końcem pierwszej kwarty, aby wynik 3-2.

W drugiej kwarcie, gole od Garnsey i Brendan Collins pchnął Notre Dame’s prowadzenie do 5-2. Po tym jak Cavaliers zdobyli bramkę w przewadze liczebnej, Irlandczycy otworzyli mecz, zdobywając sześć kolejnych bramek. Bieg rozpoczął się, gdy Pierre Byrne zdobył swoją siódmą bramkę w sezonie na 2:58 przed końcem pierwszej połowy. Niecałą minutę później, Wynne zdobył bramkę w sytuacji sam na sam. Na 1:09 przed końcem połowy, Timmy Phillips zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie, dając Irlandczykom prowadzenie 8-3. 18 sekund w drugiej kwarcie, Wynne zdobył kolejną bramkę w przewadze liczebnej, aby powiększyć przewagę Notre Dame do sześciu. Goals by Costabile and Garnsey made the score 11-3 in Notre Dame’s favor with 9:39 left in the third quarter.

Virginia była w stanie nagrać trzy z czterech następnych bramek w meczu, aby wynik 12-6, ale to było o tak blisko, jak oni by dostać. Drugi gol Byrne’a sprawił, że na 30 sekund przed końcem trzeciej kwarty było 13-6. Po tym jak Virginia zdobyła bramkę na początku czwartej kwarty, gole Brendana Collinsa, Briana Willettsa, Jordana Waltera i Rydera Garnsey’a położyły wykrzyknik na imponującym 10-cio bramkowym zwycięstwie Notre Dame.

Drużyna zaczęła się wzajemnie obściskiwać na boisku, gdy upłynął czas, aby świętować swoje drugie mistrzostwo konferencji ACC w historii programu. To było wspaniałe zakończenie tego, co było burzliwym miesiącem dla Irish.

Garnsey nagrał trzy bramki i dwie asysty podczas gry o tytuł. Costabile zwrócił się w trzech bramek i asyst, podczas gdy Willetts zakończył z trzech goli siebie. To był drugi mecz z rzędu, w którym trzech graczy Notre Dame zaliczyło hat tricki. Costabile otrzymał nagrodę dla najbardziej wartościowego gracza turnieju.

Byrne, Collins i Wynne dołożyli po dwie bramki. Bramkarz Matt Schmidt zdobył 8 bramek przy 15 strzałach.

Patrząc w przyszłość

Notre Dame rozegra swój ostatni mecz sezonu zasadniczego w sobotnie popołudnie, gdy będzie gościć Armię Black Knights o godzinie 13:00 na Arlotta Stadium.