Lot 267 – 1972 Mercedes-Benz 250C

sie 12, 2021
admin

W114 coupé zapowiadało zupełnie nową gamę samochodów dla Mercedes-Benz. W przeciwieństwie do wszystkiego innego w ofercie, ten samochód nie brał żadnych wcześniejszych elementów ze standardu 180 z lat 50-tych. Pojawił się nowy projektant, Paul Bracq, który stworzył czysty i nieskomplikowany samochód. Linia dachu została obniżona, a siedzenia obniżone, aby zachować przestrzeń nad głową. Słupki zostały usunięte, a wszystkie cztery okna zwinięte w dół, całkowicie poza zasięgiem wzroku. Silnik był 2,5 litra, jednostka z wtryskiem paliwa Bosch Jetronic, dostarczając 148bhp i napędzając ten model do doskonale szacunku 115mph.

Ten 250C został po raz pierwszy zarejestrowany w stanie Kalifornia w 1972 roku i plików historii sugerują, że zmiana własności z Pan Hieduke, w North Hollywood, do pana Carhart, w Los Angeles, na przedmieściach, odbyła się w 2012 roku. Plik historii towarzyszący temu samochodowi jest kompletny z dokumentacją serwisową i konserwacyjną datowaną na lipiec 2011 roku z North Hollywood. Większość faktur dotyczy nietrwałych elementów, takich jak filtry, olej, klocki i tarcze hamulcowe oraz, oczywiście, wybrane prace związane z tuningiem gaźników i wiele innych prac naprawczych polegających na wymianie zużytych uszczelek, uszczelnień, tulei, linek, łożysk i wielu elementów zawieszenia. Łączna suma faktur z 2011 roku potwierdza ponad $6,500 za jego pobyt w USA. Ostatnie prace przeprowadzone w zeszłym roku obejmują nowy alternator i pasek wraz z montażem nowego zbiornika paliwa wymiany. Jako model pochodzący z USA, ten przykład ma większą objętość 2,7 litra silnik rzędowy sześć bardziej powszechnie związane z 280C, jednak jest wyposażony w gaźniki, a nie specyfikacji europejskiej Bosch D-Jetronic systemu.

Prezentowane w fabryce kremowy z brązowym pinstriping, uzupełnione przez, nieoznaczone, brązowe fotele welurowe bez zagłówków i bez kolumny shift. Jest to zachwycający 250C, który jest niezwykle oryginalny i nierestaurowany, to oczywiste, że jego właściciele naprawdę zadbali o to mechanicznie. Po bliższej inspekcji, jest to bardzo oryginalny coupé z dużą ilością charakteru i idealny samochód dla każdego Mercedes-Benz entuzjasty lub kolekcjonera.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.