Lot 267 – 1972 Mercedes-Benz 250C

aug 12, 2021
admin

De W114 coupé luidde een geheel nieuwe reeks auto’s in voor Mercedes-Benz. In tegenstelling tot al het andere aanbod, nam deze auto geen elementen over van de standaard 180 uit de jaren 1950. Er kwam een nieuwe ontwerper, Paul Bracq, die een pure en overzichtelijke auto ontwierp. De daklijn kwam naar beneden en de zetels werden verlaagd om hoofdruimte te behouden. De stijlen werden verwijderd en alle vier de ramen rolden volledig uit het zicht naar beneden. De motor was een 2,5 liter, brandstof ingespoten eenheid met Bosch Jetronic injectie, die 148 pk leverde en dit model voortstuwde tot een perfect respectabele 115mph.

Deze 250C werd voor het eerst geregistreerd in de staat Californië in 1972 en de geschiedenis bestanden suggereren dat een verandering van eigendom van de heer Hieduke, in Noord Hollywood, naar een heer Carhart, in de voorsteden van Los Angeles, vond plaats in 2012. Het history dossier bij deze auto is compleet met onderhouds- en servicebeurten tot juli 2011 vanuit North Hollywood. Het merendeel van de facturen heeft betrekking op bederfelijke goederen zoals filters, olie, remblokken en remschijven en, uiteraard, een selectie van tuning-gerelateerde werkzaamheden aan de carburateurs en een groot aantal andere herstelwerkzaamheden om versleten afdichtingen, pakkingen, bussen, kabels, lagers en een groot aantal ophangingscomponenten te vervangen. Het totale bedrag van de facturen die teruggaan tot 2011 onderbouwen meer dan $6.500 voor zijn tijd in de VS. Recente werkzaamheden die vorig jaar zijn uitgevoerd omvatten een nieuwe dynamo en riem, samen met het monteren van een nieuwe vervangende brandstoftank. Omdat het een VS-model is, heeft dit exemplaar de grotere cilinderinhoud 2,7 liter zes-in-lijn motor die meer wordt geassocieerd met de 280C, maar hij is uitgerust met carburateurs in plaats van het Europese specificatie Bosch D-Jetronic systeem.

Voorgesteld in fabriekscrème met bruine pinstriping, aangevuld met, ongemerkte, bruine velours stoelen zonder hoofdsteunen en zonder de column shift. Dit is een prachtige 250C die extreem origineel en ongerestaureerd is, het is duidelijk dat zijn eigenaars hem mechanisch echt onder handen hebben genomen. Bij nader inzien is dit een zeer originele coupé met veel karakter en een ideale auto voor elke Mercedes-Benz liefhebber of verzamelaar.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.