Harvick získal pole position pro Bojangles‘ Southern 500 na Darlington Raceway

Čvn 28, 2021
admin

SOUvisející: Výsledky kvalifikace|Podívejte se na startovní pole na fotografiích

DARLINGTON, S.C. – Kevin Harvick zakončil sobotní vyřazovací kvalifikaci Monster Energy NASCAR Cup Series na okruhu Darlington Raceway s vynikajícím znamením pro nedělní závod Bojangles‘ Southern 500 (na NBCSN v 18:00).

V posledním kole zajel Harvick trať dlouhou 1,366 míle za 27,669 sekundy (177,730 mph) a získal svou druhou pole position v kariéře na závodě Lady in Black. Poprvé se Harvick na Darlingtonu kvalifikoval jako první v roce 2014. Poté vyhrál závod Bojangles‘ Southern 500. Poté získal titul mistra seriálu.

Loni Harvick startoval jako první a skončil druhý, když bylo pole kvůli výpadku kvalifikace seřazeno podle bodů majitelů.

Cena Coors Light Pole Award byla Harvickovou čtvrtou v sezoně a 21. v kariéře. Představovalo také měřítko pokroku, kterého organizace Stewart-Haas Racing dosáhla při přechodu z Chevroletu na Ford v roce 2017.

„Myslím, že od přechodu na Ford jsme samozřejmě měli velkou mezeru v učení,“ řekl Harvick, který s vozem Ford č. 4 SHR vyhrál všechna tři kola kvalifikace. „Spousta věcí se změnila. Spoustu věcí jsme museli dělat jinak a práce bylo hodně.“

„Jsem opravdu hrdý na všechny ve Stewart-Haas Racing za všechno, co udělali. Jsme stále lepší a lepší. Doufejme, že se budeme dál zlepšovat, a doufejme, že tohle je předzvěst toho, co přijde v neděli večer.“

Martin Truex Jr. (177,077 mph) se kvalifikoval jako druhý a získal tak svůj osmý start v první řadě v sezoně, což je číslo, které zahrnuje jedno pole position a sedm druhých míst. Třetí startovní místo vybojoval Kyle Busch, následovaný týmovými kolegy z Chip Ganassi Racing Kylem Larsonem a Jamiem McMurrayem.

„Rozhodně to pro nás byla dobrá kvalifikace,“ řekl Truex. „V prvním kole jsme se trochu rozjeli a pak už jsme jen pracovali na autě. Během všech tří kol jsem tak nějak upravoval svůj styl jízdy a nakonec jsme skončili druzí.

„Zdá se, že letos jsme byli často druzí a bylo to pro nás dobré číslo, a doufejme, že to bude dobré i v neděli večer.“

Mezi jezdci, kteří se snaží probojovat do play-off vítězstvím v závodě, se Joey Logano kvalifikoval jako osmý, Erik Jones jako desátý a Clint Bowyer jako šestnáctý. Dale Earnhardt Jr. bude ve svém posledním závodě v Darlingtonu startovat z 22. místa s vozem Chevrolet Hendrick Motorsports č. 88.

„V kvalifikaci (v tréninku) jsme nejeli žádnou jízdu, a tak jsme z dnešního dne vytěžili něco slušného,“ řekl Earnhardt. „V závodní úpravě jsme na dlouhé trati hodně spadli, takže máme ještě nějaký čas na tom zapracovat. Musíme se jen dívat dopředu a zjistit, jestli se můžeme zlepšit.

„V tomto závodě se může stát cokoli. Je zde omezený počet sad pneumatik a nikdy nevíte, co se může stát. Doufejme, že se nám podaří dostat do auta dostatečnou rychlost a že budeme mít správnou strategii a správné pneumatiky ve správný čas.“